تحقیقات جدید نشان می دهد برخی گوشی های اندروید موجود در بازار حاوی بدافزار و نرم افزارهای مخرب اند.
 
  نرم افزارهای مخرب و جاسوس ابزارهایی که گوشی های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید را هدف قرار قرار می دهند این روز ها بسیار رایج شده اند. حالا تحقیقات اخیر نشان می دهد برخی از این گوشی ها در زمان خرید توسط مشتری نیز در درون خود حاوی نرم افزارهای جاسوسی و بدافزار هستند. 
 
  بنا بر گزارش اخیر شرکت امنیتی آلمانی GDATA نمونه هایی کشف شده از گوشی هایی که حاوی بدافزار هستند در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۵ درصد رشد داشته است.
 
 
  یافته های موجود در این گزارش نشان می دهد در برخی گوشی های هوشمند سازندگان موبایل نظیر Huawei و Xiaomi، ابزارهای دستکاری شده ای قرار دارد که برای مقاصد جاسوسی و نمایش دادن تبلیغات به مشتریان مورد استفاده قرار می گیرند.
 
  کریستین لوگ، سنخگوی شرکت امنیتی GDATA در این باره عنوان داشت: “به نظر می رسد این بدافزارها توسط یک شخص واسط (میانجی) نصب می شوند اما از اینکه مبدا آن دقیقا کجا است اطلاعاتی در دسترس نیست. ما ردپای این بدافزار را از کشور چین به بعد از دست داده ایم”.
 
  وی افزود: کاربران گوشی های هوشمند با نصب نرم افزار ضد ویروس می توانند این نوع بدافزار را شناسایی کنند.
 
  گفتی است این تحقیق همچنین نشان می دهد که درهر ۱۴ ثانیه یک نمونه بدافزاری توسط تحلیلگران شناسایی می گردد. که این امر نشان دهنده افزار تهدیدات و بدافزارهای گوشی های همراه است.